IPL villanófényes szőrtelenítés
Az IPL kezelés az egyik legnépszerűbb eljárás, amely számos probléma esetén hatékony. A pulzáló fény nemcsak a nem kívánatos szőrszálak eltüntetésére alkalmas, hanem különböző, az arcon szabad szemmel is jól látható elszíneződések kezelésében eredményes.
Mit jelent az IPL?
Az IPL kezelés, vagy más néven villanófényes kezelés fogalmával még azok is tisztában vannak, akik a bőr öregedésével járó problémák iránt nem érzékenyek – nem zavarják az életkorukról árulkodó ráncok, és szinte biztos, hogy nem kívánnak sem sebészeti módszerrel, sem egyéb (orvos esztétikai eljárással) fiatalodni –.
Az IPL technológia (Intense Pulsed Light) az egyik legmodernebb, és egyben biztonságos eljárás, a polarizált fény energiáján alapul. Az IPL villanófényes szőrtelenítés tulajdonképpen azt a tulajdonságot használja ki, hogy a fény a szőr pigmentációért felelős melaninban elnyelődik, és ott a szőrtüszőket károsítja.
Miért van szükség több kezelésre?
A szőr növekedésének három fázisa van (növekedési, átmeneti, nyugalmi fázis), ugyanakkor egy időben az adott testrészünkön mindhárom fázisú szőrszál megtalálható. A pulzáló fény csak a növekedési fázisban lévő szőrtüszőkre hat és a szőrszálaknak csak alig egyötöde van a szőrtüszőkben, így egyértelmű, hogy, az új szőrszálak növekedéséhez a megfelelő szünet után újabb villantás szükséges. Viszont az ismétlésekkel elérhető, hogy a nyugalmi fázisban egyre tovább maradnak meg, és a visszanövést is jelentősen tudja késleltetni.
Borotválás vs. villanófényes szőrtelenítés
Sokakban merülhet fel a kérdés, hogy melyik módszer előnyösebb, de amiatt is, hogy tudvalevő, hogy az IPL kezelés előtt, és a kezelés sorozat között is csak borotválni szabad az érintett testrészt.
A borotválás valóban az egyik leggyakoribb otthoni módszer, számos előnye van, például a gyorsaság, a fájdalommentesség, és nem utolsó sorban az olcsóság. Azonban aki már borotválta valamelyik testrészét akár a lábát, hónalját, bikinivonalát, az jól tudja, hogy bár pillanatok alatt lehet átmeneti simaságot és szőrtelenséget elérni, de rövid idő múlva kénytelenek vagyunk újból ismételni, amely a szőr megerősödését is okozhatja. Az is nagy hátránya a módszernek, hogy gyakran alakul ki szőrtüszőgyulladás, vagy a nehezen elérhető testrészen bőrsérülést is könnyen okozhatunk magunknak.
Az IPL kezelésre számos cég fejlesztett otthoni használatra alkalmas gépet, amelyek biztonságosan működtethetők, és rendszeresen és türelmesen végrehajtott villantásokkal tartós szőrtelen állapotot tudunk elérni.
Miért jobb a szalonokban, orvos esztétikai rendelőkben található IPL készülék?
A professzionális gépek fénytartománya jóval magasabb a házilag működtethető készülékekhez képest, míg az előbbinél az orvos és a páciens is végig védőszemüveget visel, az utóbbinál nincs szükség védőfelszerelésre. Másrészt egyedi beállításokat tesznek lehetővé, hiszen beállítható az adott páciens számára megfelelő energia és pulzusszám. Hosszú távon rengeteg energiát, időt takaríthatunk meg, ugyanakkor jóval előnyösebb esztétikailag, mint a borotválás.
Mely testrészek szőrtelenítésére alkalmas a villanófényes kezelés?
Nők esetében összehasonlíthatatlanul nagy előnye, hogy a láb és comb mellett az olyan testtájak is szőrteleníthetők, amelyekre a borotva nem tanácsos, például a bajusz és az állon lévő (még sötét) szőrszálak eltávolítására, valamint az érzékeny területek (bikinivonal) kezelésére egyaránt. Ahol erőteljesebb a szőr, ott minden bizonnyal többszöri villantásra (alkalomra) lesz szükség, általában egy 6-8 alkalomból álló kezelés sorozatot szoktak javasolni. Ahhoz, hogy a hatás tartós maradjon emlékeztető kezelések elvégzése szükséges, ez azonban nagyban páciensfüggő.
Mikor érdemes az IPL kezelést végezni?
A kezelésre leginkább az őszi, és téli hónapok a legideálisabbak, az alkalmanként akár egy ebédidőben lezajló kezelések a terhesség és szoptatás kivételével mindenki számára a vágyott szőrtelen is sima bőrt garantálják.
Fotó: Darvasmed.hu